איך נוצר הקשר Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


תחילתו של קשר בין אוהבים

תחילתו של קשר בין אוהבים
20/08/2012 14:04:37, מאת: מערכת אתר Only Love.

איך נוצר הקשר


איך נוצר הקשר בין שני אוהבים? מדובר בקשר מיוחד ולא-רגיל שעונה על צרכים רבים שחשובים לכולנו. אבל מה הוא המקור להיווצרותו?

לכאורה, ניתן להסתכל על זוגיות בצורה לוגית לגמרי. מחקרים מראים כי בני זוג בעלי מאפיינים סוציו-אקונומיים דומים הינם בעלי סיכוי גבוה יותר להימשך אחד לשני. אבל הסתכלות שכזו מתאימה למדענים שחוקרים תופעות ברמת המאקרו ולא בעבור גבר, או אישה שנמצאים בחיפוש אחר הזוגיות האחת שלהם לחיים. בעבור זאת יש למצוא הסבר שקשור למאפיינים יותר חמקמקים של חיבור ורגש שאינם ניתנים, לפחות כרגע, לכימות ומדידה סטטיסטית. בפניכם כמה מאפיינים מרכזיים שתורמים ליצירת קשר.

איך נוצר הקשר – דמיון.

זה אולי ישמע דומה למה שהזכרנו לפני רגע. אבל חשוב להבין כי לא מדובר בדמיון סוציו-אקונומי, אלא בהעדפות דומות. בני זוג שאוהבים פעילויות דומות, מוזיקה דומה, טעם אסטטי דומה, אוכל דומה וכדומה, ימצאו כי יש להם הרבה מן המשותף, מה שמוביל לחיבור ראשוני. בנוסף לכך, הדמיון הזה מחזק גם את הקשר לאורך כל דרכו. בני זוג יכולים לריב ולחשוב אולי על אפשרויות מדליקות יותר מחוץ לקשר, אך הם יודעים כי מכיוון שיש כל-כך הרבה סוגים שונים של אנשים יהיה קשה להם למצוא מישהו שדומה להם ומבין אותם בצורה שכזו.

איך נוצר הקשר – תקשורת.

כשאנו מדברים על תקשורת זוגית של קשר, אנו עוסקים ברמה שנמצאת מעבר לתקשורת בעלת ´טקט´ שנועדה להעביר את השיחה בצורה חלקה ולדאוג כי איננו פוגעים בבני-זוגנו לשיחה בשום אופן. בתקשורת שמתנהלת בין בני זוג שקשורים אחד לשני האווירה נינוחה יותר וזורמת בהרבה. הקשר לא יכול להיווצר אם התקשורת תקועה ומקרטעת.
תקשורת זורמת שכזו מאפשרת לבני הזוג לבלות אחד עם השני בנעימים ובצורה משוחררת. קשר מאפשר לנו מפלט מתלאות החיים וכשכזה הוא צריך להקנות לנו אווירה של חופש להביע את עצמנו כי שאנו באמת ולא בתפקיד שאנו משחקים מחוץ לבית. תקשורת טובה מאפשרת גם ליישב מחלוקות בצורה פרודוקטיבית שאמנם מעורבים בה יותר רגשות, אך שמקנה לנו במה עליה אנו מביעים את תחושותינו האמיתיות.

איך נוצר הקשר – רגש.

האלמנט הבסיסי ביותר להיווצרותו של קשר אמיתי הוא רגשות. הרגש מתעלה מעבר למאפיינים שלנו ובני זוגנו שנמצאים ´על הנייר´. כשהרגשות שאנו חשים כלפי בני זוגנו מורגשים בצורה חזקה אנו מוצאים יופי בכל המאפיינים שלהם, טובים או רעים. פתאום דברים כמו קצת משקל עודף, או אצבעות מוזרות, לא מפריעים לנו כלל, אלא אפילו מזכירים לנו את האהבה שלנו אליהם.
הרגש שאנו חשים מסייע לנו לקבל את בני זוגנו לחיינו למרות הקשיים והצדדים הפחות נעימים שלהם. יותר מכך, הוא מאפשר לנו לחוש אליהם חיבור אמיתי.

ספרו לנו מה דעתכם? איך נוצר הקשר?