אהבה היא רגש מדהים שיכול להביא אותנו לגבהים אדירים. עם זאת, פעמים רבות היא גם פוגעת בנו קשות. מה אתם אומרים אין אהבה אין דאגות Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


איך אוהבים ולא נפגעים

איך אוהבים ולא נפגעים
21/05/2012 16:29:29, מאת: מערכת אתר Only Love.

אהבה היא רגש מדהים שיכול להביא אותנו לגבהים אדירים. עם זאת, פעמים רבות היא גם פוגעת בנו קשות. מה אתם אומרים אין אהבה אין דאגות


אהבה היא רגש מדהים שיכול להביא אותנו לגבהים אדירים. עם זאת, פעמים רבות היא גם פוגעת בנו קשות. מה אתם אומרים אין אהבה אין דאגות

כמעט כולנו חווינו כבר את טעמה של אהבה נכזבת. המכה שמתקבלת היא כואבת ביותר ברגע שמדובר באהבה חזקה. כמו אחרי לילה רווי באלכוהול שלאחריו אנו מתעוררים עם כאב ראש ובחילה, אהבה נכזבת גוררת אותנו לתחושות שליליות בנוגע לנושא ואמירות כגון ´´זה לעולם לא יקרה לי בשנית´´. זה נשמע מאוד הגיוני, במידה ולא מתאהבים אז אין סבל לא? זה נכון אך בעייתי, מכיוון שבמידה ואנו כופים על עצמנו לא להתאהב אנו גם שודדים את התחושה המדהימה הזו מסל החוויות שלנו.

האם זה שווה את זה?

למה צריך בכלל לאהוב? הרי בסופו של דבר מתחתנים והאהבה פגה לה עם השנים ומתחלפת בתחושת חיבור וכבוד הדדי. במידה וזה ככה ובסופו של דבר האהבה אינה נצחית למה בכלל לחוות אותה ואת הכאב שמתלווה אליה?
אז ככה, קודם כל זה לא תמיד נכון שהאהבה פגה עם השנים. מה שקורה פעמים רבות זה שהאהבה עוברת שינוי, מתגלגלת לתחושות שונות.
אבל נגיד שזה כן נכון שהאהבה נעלמת בטווח הארוך. גם במקרה כזה אני עדיין מאמין ששווה לחוות אותה, למרות הסיכון לכאב-לב. תחשבו על רכבת הרים, כשאנו מתבגרים יורדת רמת ההנאה שלנו ממתקנים שכאלו, אבל את החוויות שעברנו על גבי אותם מתקנים אנו נוצרים לכל החיים.

איך לאהוב מבלי להיפגע?

נתחיל בכך שאין דבר כזה ´לאהוב מבלי להיפגע´. חלק מהאהבה היא העובדה שאנו נותנים למישהו אחר להיכנס למרחב הרגשי שלנו ובזה תמיד נוצר סיכון. בקיצור, אהבה ללא סיכוי שניפגע אינה אהבה אמיתית.
כמו תמיד, מילת המפתח כאן היא איזון. זה נשמע קל בהתחלה, איזון זה הרי משהו טבעי. עם זאת, מניסיוני, השגת איזון אינה משהו טבעי כלל וכלל. כשאנחנו מתאהבים הרגשות שולטים בנו ומכתיבים את התנהגותנו. הדבר הכי פחות טבעי באותו הזמן הוא לנסות לשלוט בהם במודע. עם זאת, אם אנחנו מעוניינים לא להיפגע זה מה שמתבקש מאיתנו.
תכניסו לעצמכם לראש שהרגשות שלכם משלים אתכם במידה מסוימת. אפילו שזה לא נעים לחשוב כך ואפילו שבאותו הרגע הכול נראה מושלם, זו היא לא האמת!
מותר ואפילו מומלץ ליהנות מהתחושה שאהבה משרה עלינו, אבל אסור לעולם ליפול בפח של האשליות שהיא יוצרת. אין בני אדם מושלמים וכל אדם מסוגל לפגוע ולהרע, אפילו לא במודע.

אין אהבה אין דאגות?

מקווה שהצלחתי לשכנע אתכם לא לוותר על חווית האהבה. מדובר ברגש חזק ועוצמתי ביותר. רק אהובי ליבנו יכולים לגרום לנו לשכוח את העולם ותלאותיו. עם זאת, אסור לשכוח שהמציאות לעיתים קרובות כואבת ולכן, במידה ואנו רוצים לחוות אהבה יש גם להתכונן גם לשברון לב.

מצד אחד אין אהבה אין דאגות, אך מצד שני אין אהבה אין הנאה. ספרו לנו את דעתכם בנושא.