בהתחלה הכל טוב Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


בהתחלה הכל טוב

בהתחלה הכל טוב
12/03/2012 15:10:13, מאת: מערכת אתר Only Love.

בהתחלה הכל טוב


כל הקשרים עוברים את השלב הזה, בהתחלה הכל טוב ואז העניינים מתחילים להידרדר. למה זה קורה וכיצד מתמודדים

כמעט כל זוג עובר את השלב של תחילת הקשר בניחוחות והנאה. יש לנו, בני האדם, נטייה להתמסר לאשליות. אחת האשליות הגדולות ביותר היא של ´עולם מושלם´. אנחנו חושבים כי קיים עולם שכזה ומתמסרים במהירות לכל אפשרות שאולי נזכה לחוות אותו. שלא תבינו אותי לא נכון, אני מאמין גדול באהבה ולא חושב שהיא אשליה כלל-וכלל. עם זאת, שלב ההתאהבות אשר בו אנו חווים תחושה ש-´הכל מדהים´ ותמיד יהיה כך, הוא אשליה שעלולה לפגום בטווח הארוך במערכת היחסים שלנו וגם בצורה בה נשים את מבטחינו בפרטנרים עתידיים.

רק הכרנו והקשר מדהים

כמה פעמים כבר שמענו או אפילו אמרנו את המשפט הזה? גם גברים וגם נשים נופלים ברושם הראשוני של האהבה. כלי התקשורת מפמפמים לנו כל הזמן את הקונספט של ´אהבה ממבט ראשון´ וכולנו כבר משתוקקים לחוות אותה. יש מקרים בהם זוגות מתאהבים ממבט ראשון ועד סוף חייהם, עם זאת, לא תמיד כך הוא המצב.
פעמים רבות תוכלו להבחין בכך שחברכם/חברתכם מתחילים בקשר עם בני זוג שלא באמת מתאימים להם בטווח הארוך, בני זוג בעלי תכונות בעייתיות ביותר. אבל כשאותם אנשים נמצאים בתוך האשליה הם פשוט לא רואים ולא מוכנים לראות את הדברים אשר אתם מציגים בפניהם.

בהתחלה הכל טוב ואז מתחיל להידרדר

בשלב הבא אשליית השלמות מתחילה להתפוגג, לפחות אצל אחד מהצדדים. פתאום מתחילים להבחין בתכונות פחות אטרקטיביות. גם התכונות שמשכו אותנו בתחילת הקשר, מתחילות להתגלות כבעייתיות ואפילו מציקות.
גם בשלב זה האשליות משחקות תפקיד. פתאום הכל נראה רע-ונורא. אנחנו (וגם כמה נשמות טובות מסביבנו) מתחילים לספר לעצמנו סיפורים על כמה יותר טוב יהיה לנו בקשר עם אנשים אחרים. גם פה משחק החוק המרכזי שברגע שמישהו תפוס, פתאום הוא נתפס כאטרקטיבי יותר בעיני הסביבה וזוכה ליחס בהתאם.
מדובר בשלב קשה שכל מערכת יחסים רצינית עוברת. השאלה עכשיו הינה כיצד מתמודדים מול התחושות החזקות הללו אשר מופיעות בהתחלה ובהמשך?

זוגיות טובה נובעת מראיית מציאות טובה

הדרך הטובה ביותר לנצח אשליות הינה התמסרות לאמת. אין ספק כי צריך ליהנות ברמה מסוימת מתחושת האופוריה של תחילת הקשר. עם זאת, יש לזכור כי המציאות של חיינו היום-יומיים אינה סוגה בשושנים ולכן יש לצפות להפתעות שיופיעו בהמשך. מלבד זאת, לא כדאי לפסול לגמרי את דברי הביקורת של הסביבה הקרובה. לא חייבים לקבל לגמרי, אבל צריך לפחות להאזין ולקחת בחשבון.
בשלב השני בו המצב נראה שחור משחור ותקוותינו מתבדות, צריך גם כן להיאחז במציאות. אף אחד לא מבטיח לנו שבחוץ יותר טוב. יש להביט על הדברים הטובים שקיימים בקשר ולשקול אותם אל מול האלטרנטיבות.

אל תפלו באשליית ה-´קשר המושלם´. המציאות אמנם אינה מושלמת אך באמצעות אימוצה נוכל להגיע לאהבה אמיתית וחזקה.