הפחד מהתחייבות Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


מחויבות בזוגיות

מחויבות בזוגיות
02/04/2012 13:36:17, מאת: מערכת אתר Only Love.

הפחד מהתחייבות


הפחד מהתחייבות משפיע על כולנו במידה מסוימת. מה לעשות כאשר אנחנו מפחדים מהתחייבות וכיצד לעזור לצד השני להתגבר על הפחד שלו.

אין מה לעשות, בשלב כלשהו בזוגיות שלנו עולה נושא המחויבות. זה פשוט צרוב עמוק בתודעה האנושית שלנו שבמידה ושני בני אדם מתחברים רגשית ורומנטית קיים גם צורך למחויבות ונאמנות. הדוגמאות של זוגות שלא חייבים מחויבות, הן מעטות ומתפקדות בתור היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל. אני יוצא מכלל הנחה שאתם מסכימים איתי בנוגע למרכזיות של נושא המחויבות בחיינו ולכן במאמר הזה אשתדל לסייע לכם להתמודד עם מחויבות ובמקרה הצורך גם לסייע לצד השני להתמודד עמה.

איך מתגברים על הפחד מהתחייבות?

אחת הדרכים הטובות ביותר שאני מכיר להתגבר על פחד היא באמצעות בחינה של מה שארוויח במידה ואתמודד איתו ומה שאפסיד. אין ספק כי זה מאוד כיף להיות חופשי מהתחייבות וליהנות עם כל בחורה שבה אחשוק... או שזה לא בדיוק מתנהל ככה. הרשו לי לגלות לכם סוד קטן. גם לרווקים והפרפרים המושבעים והמוצלחים ביותר יש לילות חלשים וכשלהם יש לילה חלש הוא נגמר במיטה לבד. אין בת זוג שתחזיק ותרגיע אותך במידה ואתה זקוק לכך. אותו הדבר תקף גם לבנות המין היפה.
בשביל לזכות בתמיכה הזוגית והרגשית הזו, לזכות בה במינון שאנו כה צריכים שהוא מינון קבוע, יש להיכנס להתחייבות. לא צריך לקחת את זה לכיוון קיצוני ולראות זאת כשלילת האפשרות לאושר לאורך זמן. התחייבות הינה גמישה באופייה במובנים רבים. אבל בכדי ליהנות באמת מהאפשרויות הבסיסיות שהיא מספקת יש לקיים נאמנות במידה מינימאלית לפחות.

איך עוזרים לצד השני להתגבר?

יכול להיות כי יהיה נדמה ממבט ראשון ששכנוע הצד השני צריך להתבצע באותה צורה כמו ההבנה העצמית. עם זאת, לא כך הוא הדבר (לפחות לפי דעתי). בני זוג אינם אנשי מכירות. שכנוע לא צריך להתבצע במילים, או בצורה מניפולטיבית.
לפני שאתם מנסים להכניס אדם אחר למוד של מחויבות, חשוב שתעשו עם עצמכם חושבים האם מדובר באדם שמתאים לכם להיכנס איתו לקשר רציני ומחייב. אצל מרבית האנשים, קשה מאוד לוותר על משהו לאחר שהשקיעו בו רבות. במידה ונכנסתם לתהליך של הפיכת בני זוגכם לרציניים ומחויבים יהיה לכם קשה לצאת מהתהליך אחרי שתתחילו, מה שעלול לגזול מכם זמן רב ולגרום לעוגמת נפש לא קטנה.
במידה ואתם נמצאים בזוגיות עם אדם בעל אופי קונסטרוקטיבי (לא הרסני!) שאתם מאמינים/מאמינות שקיימת בו/בה היכולת להשתנות ולהתגבר בנושא הזה, אזי חשוב מאוד לא להאיץ בתהליך.

התגברות על הפחד ממחויבות.

מחויבות דורשת מאיתנו לקשור את עצמנו עם אדם אחר. דעו מראש מי שווה את זה, תבינו כמה רבים התגמולים של כניסה למחויבות ותוכלו להתגבר בקלות על הפחד הראשוני.

האם גם אתם חשים לעיתים פחד מהתחייבות? ספרו לנו כיצד אתם מתמודדים עם התחושה.