חתונה מאוחרת Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


הזמן עובר ואתם חוששים שמה גם אתם תפלו קורבן לחתונה

הזמן עובר ואתם חוששים שמה גם אתם תפלו קורבן לחתונה
16/04/2012 13:17:03, מאת: מערכת אתר Only Love.

חתונה מאוחרת


הזמן עובר ואתם חוששים שמה גם אתם תפלו קורבן לחתונה מאוחרת? במאמר אסביר לכם שבזמנים שלנו אין באמת מה לחשוש מכך.

שינויים הינם חלק בלתי נפרד מחיינו ובכל דור חלים שינויים מסוג כלשהו. קשה להסתכל לאורך ההיסטוריה ולראות תקופה ארוכה שהתרחשה בלי שינוי כמעט בכלל. הבעיה היא ששינויים תמיד נתקלים באינרציה של הדברים שהתקבעו בדור הקודם. אחד הדברים שעברו שינוי משמעותי במאה האחרונה היא מסגרת הנישואים של פעם. בעבר הלא רחוק, אלו שנשארו רווקים עד גיל 30+ נתפסו בעיני החברה ככאלו שסובלים מבעיה כלשהי, שיש אצלם משהו לא בסדר. השאריות של תחושה זו ממשיכה להיות מורגשת גם בימינו, אבל לפי דעתי אין צורך לחוש כך.

חתונה מאוחרת, למה זה בעייתי?

אם תשאלו אנשים עם דעות שמרניות יותר (שזה כנראה הרוב) הם יציגו בפניכם שלל סיבות. הסיבות ישמעו מציאותיות ביותר, אבל לכולן יש הנחת יסוד קצת בעייתית. אחת הסיבות הפופולארית שמציגים היא העובדה שבמקרה של אישה אחרי גיל שלושים, כל עניין ההיריון והלידה נהיים בעיתיים יותר. סיבה נוספת היא כי כנראה שאנשים שנשארו רווקים עד גיל מאוחר פשוט לא בנויים לקשר. במידה והם היו שווים את זה אזי כנראה הם כבר היו מוצאים את הזיווג שלהם לחיים. עוד סיבה מעניינת היא שהורים מבוגרים מידי, לא יכולים לגדל את ילדיהם עם אותה אנרגיה של הורים צעירים יותר.
כל הסיבות הללו נשמעות נכונות ואין ספק כי יש בהן אמת מסוימת אבל הן לא תקפות בזמנינו באותה מידה שהיו תקפות בעבר. היום קיימים אמצעי הפריה מתקדמים, אנשים מחכים לזיווג מתאים מכיוון שתחילת הקריירה הפכה לארוכה יותר וקשה יותר להשיג קביעות והילדים של היום גם ככה לא מבלים יותר מידי בחוץ כך שבעיית הגיל לא אמורה לשחק תפקיד כה קריטי.
עכשיו הזמנים השתנו ולא צריך לחוש נורא מכיוון שאנחנו מחכים עדיין לבן/בת זוג מתאימים לחתונה. מה שבטוח הוא שזה עדיף מלהתחתן בעקבות לחץ של גורמים חיצוניים ולהתגרש לאחר תקופה קצרה של חיים משותפים במקרה הטוב ובמקרה הרע להשאיר גם ילדים לגורל של משפחה מפורקת.
מלבד זאת, יש גם יתרונות לחתונה מאוחרת. אתם כבר מגיעים לזוגיות אחרי שעברתם לא מעט חוויות מעצבות. זוגיות שכזו הינה בעלת פוטנציאל יותר גבוה ליציבות.

איך לדעת שאנחנו מתקדמים?

אני תמיד מדגיש את החשיבות של התקדמות פרודוקטיבית בחיפוש אחרי בני זוג. תמשיכו לנסות ולהרכיב לעצמכם פרופיל פחות או יותר אידיאלי של בני הזוג איתם אתם מוכנים לחיות. לא שאני אומר שאין מקום לאהבה ממבט ראשון וכדומה, אבל זה מסוכן לחכות עד גיל 40 לאהבה מסוג כזה, אם לא היא לא הגיע עדיין אז כנראה שגם לא תבוא.

חתונה מאוחרת זה לא כזה סיפור. ספרו לנו מה דעתכם על הנושא.