מי מתאהב יותר מהר Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


שלבי ההתאהבות.

שלבי ההתאהבות.
06/08/2012 12:07:14, מאת: מערכת אתר Only Love.

מי מתאהב יותר מהר


התאהבות סימולטנית היא דבר נדיר ולרוב יש צד אחד שמתאהב מהר יותר מהצד השני. האם יש לכך חוקיות? מי מתאהב מהר יותר?

אחד הפרדוקסים הגדולים של עולם האהבה הוא ההתאהבות. אנו ´משתגעים´ מאהבה אחר גבר, או אישה מסוימים ומהרגע הזה והלאה מפסיקים לחשוב בהיגיון. הפרדוקס הוא שמצד אחד מדובר בתחושה מדהימה, אך מצד שני היא עלולה להוביל לכאב ושברון לב. מהניסיון שלנו, כשמרבית הזיווגים מתחילים, אחד מבני הזוג מתאהב מהר ויותר בבן הזוג השני. בחלק מהמקרים זה מתאזן בהמשך והזוגיות מצליחה לשרוד ובחלק המצב לא משתנה, מה שעלול להוביל לפירוק הקשר.

בטחון עצמי.

אחד הגורמים להתאהבות מהירה היא בטחון עצמי נמוך. נתחיל בכך שלמרות הדרך בה נהוג להציג בטחון עצמי נמוך בתקשורת, בטחון עצמי נמוך אינו קללה! אנשים רבים מאופיינים במצב שכזה וחיים איתו באושר. אף אחד לא מושלם ומה שנפגע במקום אחד זוכה לתגבור במקום אחר.
אבל, בחלק גדול מהמקרים אנשים עם בטחון עצמי נמוך נוהגים להתאהב מהר יותר בבני זוגם לקשר. ניתן לשער כי מכיוון שהם נמצאים במעין חשש מתמיד ורצון לאשרור חיצוני למהותם, הם מתאהבים מהר בכדי לחוש עם עצמם כי הם מצאו להם בני זוג וסוף-סוף יזכו לתמיכה לה הם זקוקים.

צורך בחיבה.

ישנם אנשים שזקוקים לחיבה בין-אישית יותר מאחרים. הצורך הזה הינו תמידי ולרוב לא משתנה, אלא אם מתרחש אירוע טראומתי כזה או אחר ואפילו במקרים בהם מתרחשת אכזבה, הצורך נשאר רדום עד אשר אירוע אחר מעורר אותו (כגון היכרות חדשה).
אנשים שזקוקים לחיבה באופן מתמיד תמיד יתרגשו יותר מזוגיות חדשה ועלולים לראות רק את הצדדים החיוביים בצד השני אשר אמור לספק עבורם את הצורך הזה – במילים אחרות, הם עלולים להתאהב מהר יותר.

ציפייה מראש.

לרבים מאיתנו קיימת מעין תפיסה של בני הזוג האידיאליים עבורנו. לעיתים התפיסה הזו מעורפלת ולעיתים היא ברורה מאוד. מאפיין זה משותף לכולנו מכיוון שאין אדם שלא מחזיק מעין תפיסות אידיאליות מסוג זה בנוגע למגוון רחב של נושאים, במיוחד נושא קריטי כמו אהבה וזוגיות.
במלכודת הציפייה מראש כולנו עלולים ליפול. הנפילה מתרחשת כאשר אנו נכנסים לזוגיות עם בני זוג שנדמה כי הם עונים על הקריטריונים השונים של דמות אידיאלית זו. הבעיה היא שמדובר באידיאל ואידיאל לעולם אינו מורכב כמו החיים האמיתיים, כמו בני האדם. לכן, התאהבות מהירה כאשר נדמה שהאידיאל שלנו נמצא, הינה אשליה לא פחות מסוכנת מאשר התאהבות מהירה מתוך צורך בחיבה, או בטחון עצמי נמוך.
לסיכום, התאהבות מהירה היא תופעה שמתרחשת גם אם נרצה וגם אם לא. מה שכן, יש להבין את המקורות הפנימיים שלנו להופעתה של תופעה זו ולהתנהל בשלב הראשוני של הזוגיות בהתאם.

מה דעתכם? אילו סוג אנשים מתאהבים מהר יותר?