מעבר לדירה משותפת Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


היתרונות והחסרונות במעבר לדירה משותפת

היתרונות והחסרונות במעבר לדירה משותפת
09/07/2012 14:18:24, מאת: מערכת אתר Only Love.

מעבר לדירה משותפת


שלב מרכזי בזוגיות ארוכת טווח הוא מעבר לדירה משותפת. מה היתרונות? מה החסרונות? וכיצד לעשות זאת נכון?

בתקופה של הורינו לא היה נהוג במיוחד לעבור לגור במשותף ללא חתונה. היום העניינים קצת השתנו, יותר ויותר זוגות בוחרים לנסות מגורים משותפים לפני שהם מתחייבים לחתונה. בניגוד לעבר שבו היו מעקמים פנים לזוגות לא נשואים שחולקים דירה, היום עם העלייה החדה בשיעורי הגירושין, הסביבה אפילו מעודדת ניסיון של חיים משותפים לפני המעבר לשלב החתונה. הפורמט הנפוץ ביותר הוא מעבר לדירה שכורה לתקופה של כשנה-שנתיים שלאחריהם סביר להניח שכבר יהיה יותר ברור שמה מדובר בזוגיות שמתאימה לחתונה, או שלא.

יתרונות במגורים משותפים.

היתרון המרכזי שעולה הוא העובדה כי אתם זוכים לבלות את זמנכם הפנוי במגורים עם אהובי ליבכם. אתם ישנם בכל לילה באותה מיטה, אוכלים בבוקר מעל אותו שולחן ומברכים אחד את השני לשלום לפני היציאה לעבודה. גם כשאתם חוזרים לבית בשעות הערב, בבית מחכים לכם בני זוגכם האהובים.
אי-אפשר להכיר אדם באמת עד שעוברים לגור ביחד במשותף. אפילו במידה וישנתם במהלך כל השבוע כל פעם בביתו של האחר, רק כאשר אתם חיים במשותף ומתמודדים עם הקשיים ביחד אתם יכולים לדעת כי הזוגיות שלכם חזקה ונכונה.

חסרונות במגורים משותפים.

החסרונות דומים ליתרונות בכך שאתם באמת זוכים ליהנות מזמן משותף. הבעיה היא שזה לא תמיד דבר טוב. יותר זמן ביחד, אומר לא רק יותר חיכוכים על הדברים הרגילים, אלא גם שפתאום מתעוררים חיכוכים חדשים שנובעים מהמגורים במשותף.
חסרון נוסף הוא העובדה כי מכיוון שאתם נמצאים ביחד כל הזמן אינכם יכולים לחזור הביתה ולהירגע. כשחיים במשותף הכעס ומתח נבנים, זאת בזמן שאפשרויות שחרור הלחץ של העבר אינן תקפות יותר.
אחד החסרונות המרכזיים בהם נתקלים הוא עובדת ההתחייבות החיצונית. מכיוון שמדובר לרוב בהסכם שכירות יש לסיים את החוזה במגורים משותפים, אפילו במידה ואתם כבר לא מעוניינים לגור ביחד. במידה ולא מצליחים למצוא מחליף מתאים, נתקעים במגורים עם שותפים לא רצויים.

מגורים משותפים – דגשים.

הדגש הראשון, הבנאלי אך החשוב ביותר הוא לא לעבור לגור ביחד לפני שאתם מבינים מה עומד מולכם. קחו את הזמן להכיר אחד את השני בתקופה שאתם גרים בנפרד. נסו לשים לב גם לצדדים הפחות נעימים של בני זוגכם וחשבו כיצד תתמודדו איתם במידה ותגורו במשותף. נסו לבלות זמן אחד בדירתו של השני וחפשו כמה שיותר אמצעים להכיר לעומק את בני זוגכם.
הדגש השני הוא לקחת הכול בפרופורציה. לא צריך לשבור את הכלים אחרי כל ריב. במידה ועוברת תקופה ארוכה ללא שינוי אזי זה סימן שמשהו לא תקין.
דגש אחרון הוא שתמיד אפשר למצוא מקום של שקט, גם במגורים משותפים. פשוט צריך להתרגל לשינוי במצב.

מעבר לדירה משותפת נהיה יותר ויותר פופולארי בשנים האחרונות. ספרו לנו מה דעתכם בנושא.