פייסבוק וזוגיות Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


כיצד הפייסבוק משפיע על הזוגיות שלכם?

כיצד הפייסבוק משפיע על הזוגיות שלכם?
10/12/2012 13:23:04, מאת: מערכת אתר Only Love.

פייסבוק וזוגיות


פייסבוק - אם אתה לא שם אתה לא קיים. רובנו מנהלים דף בפייסבוק ויותר מכך רובנו מכורים אליו. ישנן רשתות חברתיות נוספות אבל הפייסבוק מייצג כרגע את הרוב. בכל פגישה, אישית או עסקית, תעלה השאלה "יש לך פייסבוק ?" כמעט בנשימה אחת עם השאלה "מה שלומך?". מייד אחר כך, אם שמך אינו אבי כהן, תגיע השאלה "איך אתה רושם את השם שלך?" ולפני פרידה "להתראות ו.. תאשר אותי כן?" .

מה קורה כאשר לתמונה נכנסים בן או בת זוג חדשים?

סביר להניח שבן הזוג החדש יאושר ויהפוך לחבר בפייסבוק שלכם. אישור החברות יאפשר לו כמובן מעקב אחרי החברים שלכם, היחסים עם אנשים שונים בחייכם והחומר שאתם מעלים. החשיפה היא מוחלטת. כאן צצות ועולות כמה שאלות מהותיות. נתחיל בסיסמא. אתם בשלבי ההתאהבות הראשונים, מסורים לגמרי אחד לשני. שיניתם סטטוס ממחפש ל"אינ-א-ריליישנשיפ". האם עליכם לתת לבן הזוג גישה מוחלטת לפייסבוק שלכם? להפקיד בידיו את הסיסמא בהצהרה שאין ביניכם סודות? או שאולי תעדיפו לשמור לעצמכם פינה פרטית משלכם ? שאלה אחרת - מה לגבי ביקורת על חברים שאתם בקשר איתם, או אפילו בני זוג לשעבר? מישהו כתב לכם מאמי על הקיר... או החמיא לכם. האם אתם חוששים לעורר קנאה אצל בני הזוג? האם יש מקום לבקש מחברים שלכם לשנות התנסחויות על מנת לשמר את היחסים עם בני הזוג החדשים? שאלה נוספת, בן הזוג החדש מבקש ששניכם תשנו את תמונת הפרופיל לתמונה זוגית – האם עליכם להסכים? אם כן באיזה שלב ביחסים המתהווים כדאי לעשות זאת?

האם ניתן לשמור על פרטיות וזוגיות בו בזמן?

נושא הפרטיות ומידת המעורבות של בני הזוג בחייכם חייבים להיות מוגדרים מראש. אין מקום לערפל בנושאים אלו. כל מה שיוגדר בתחילת מערכת היחסים ייקבע כיצד תראה מערכת היחסים בהמשך. הדברים חייבים להיות מסוכמים בצורה ברורה ושקופה לשני הצדדים. אם הנכם בוחרים שלא לאפשר גישה מוחלטת של בן הזוג הטרי לפייסבוק שלכם, אמרו זאת בבירור. אל תתנו לצד השני להסיק מסקנות לבדו. המסקנות שבן זוגכם יגיע אליהן יכולות להיות שונות לגמרי ממה שהתכוונתם. שימו לב, באותה המידה המצב יכול להיות הפוך. אם תתבקשו על ידי בני זוגכם לא להיות מעורבים בדף שלהם-כבדו זאת. היענות לבקשה על שמירת פרטיות יכולה להעיד על אמון בין בני זוג.
אנחנו חיים ונושמים, מכירים ועוקבים, רושמים ומצייצים, מעלים תמונות ומלייקקים.

כל החלטה לגבי מידת החשיפה שאתם מעונינים בה, היא שלכם בלבד, אך עליה להיות מוצגת בצורה ברורה לבן הזוג על מנת למנוע אי הבנות עתידיות ומשברי אמון.