פסח אצלי פסח אצלו Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


איפה עושים את החג? אצלי או אצלו?

איפה עושים את החג? אצלי או אצלו?
09/04/2012 14:16:58, מאת: מערכת אתר Only Love.

פסח אצלי פסח אצלו


אחת הבעיות היותר קשות שאנו נתקלים בה כל שנה מחדש במערכת היחסים שלנו היא איפה עושים את החג? אצלי או אצלו?

טבע האדם הוא להיצמד למוכר והקבוע. על פי כמה וכמה לגבי מסורות משפחתיות. אך מה עושים כששני אנשים עם מסורות שונות מחליטים להיות זוג? או במילים אחרות: איפה נעשה את הסדר השנה?

אני רוצה לעשות את החג אצל המשפחה שלי.

יש מסורות שהייתי רוצה להשאיר קבועות ואת ליל הסדר במיוחד הייתי מעדיפה לעשות עם המשפחה שלי. הדוד המצחיק, הדודה שמעשירה את ידיעותינו לגבי ההגדה (הידעתם? הגדה היא מלשון היגד ´והגדת לבנך ביום ההוא...´), בני הדודים הקטנים, סבא וסבתא שאותם אף אחד לא יוכל להחליף לעולם, וכמובן האוכל העיראקי. האווירה, הניחוחות, המפגש המשפחתי (כי לצערי אנחנו לא גרים קרוב ולא מתראים בתדירות גבוהה) חוץ מזה, אני יודעת שאמא שלי תשגע אותי אם אני לא אהייה ב??סדר עם המשפחה ואם אחליט להעביר את ליל הסדר בבית שלו והיא תזכיר לי את זה בכל הזדמנות לפחות ב300 השנים הקרובות. יהיה יותר קל אם הוא יבוא אלינו השנה, ובשנה הבאה אני אוכל להגיד "אבל בשנה שעברה היינו כאן.."

טוב, צריך לוותר וללכת גם אל המשפחה שלו מדיי פעם..

אני מבינה גם את התחושות, הרגשות והמחשבות של בן הזוג שלי; כמו שאני רוצה להמשיך להרגיש ולחוות את המסורת העיראקית בבית סבא וסבתא וכיף לי עם המשפחה שלי בחג – כך גם הוא מרגיש בקשר למשפחה הרומנית שלו. וזה לא הוגן לבקש ממנו לבוא אל הסדר של המשפחה שלי כל שנה מחדש ולוותר על הרגעים המיוחדים עם המשפחה שלו. זה יכול להיות די מעניין ומסקרן לראות איך ליל הסדר מתנהל בבית אחר, באווירה שונה ובהשקפת עולם שונה. זוהי יכולה להיות גם הזדמנות נהדרת להכיר מעט יותר את המשפחה שלו; את ההורים, האחים, הדודים וכמובן הסבא והסבתא. מלחיץ? מאוד. אבל אפשר להתמודד עם זה. מעבר לכך, המשפחה שלו בוודאי מצפה ממנו להגיע לחגוג את הסדר איתם, ואולי אפילו מצפים גם לי? בסופו של דבר, זו בטוח תהייה חוויה.

בכל מקרה, אין ספק שישנה חובה למצוא סידור מסוים שעובד בשבילכם (וכאן הדגש – בשבילכם, ולא בשביל ההורים או המשפחה המורחבת) תוך שיתוף אחד של השנייה והבנה הדדית. תמיד תזכרו שלאחר החתונה (חמסה חמסה) תוכלו לערוך את הסדר בבית שלכם!! בהצלחה !

יש לכם ניסיון בנושא ורוצים לשתף אותנו? רוצים לספר חוויות מביכות מהסדר אצל המשפחה שלו/שלה? שתפו אותנו!

בברכת חג פסח שמח וכשר מלא באושר ואהבה!
מאחלים צוות אתר אונלי לאב