רכילות ביחסים Top
אתר הכרויות
הכרויות חינם


רכילות בין בני זוג

רכילות בין בני זוג
13/08/2012 12:27:02, מאת: מערכת אתר Only Love.

רכילות ביחסים


רכילות נמצאת בחיינו בין אם נרצה בכך ובין אם לא. העניין הוא רמת ההתעסקות בה. רכילות ביחסים היא השלב הראשון בהתדרדרותם.

משחר ההיסטוריה רכילות שימשה כערוץ מרכזי להעברת מידע פיקנטי ועסיסי. מדובר בעניין שהינו משותף לכלל בני האדם, בכל הדרגים. רכילות עוברת במסדרונות השלטון בדיוק כמו שהיא עוברת בין ילדים בגן. אין מה לעשות, כולנו אוהבים לשמוע פריטי מידע מעניינים על אנשים אחרים ומוכנים אף לרכל בכדי לקבל אותם. הבעיה המרכזית מתחילה כאשר נותנים לרכילות הזו לחדור בהגזמה אל תוך מערכת היחסים שלנו. מעצם טבעה, לרכילות יש אלמנט שמערער את יציבותם של מבנים קבועים וחותר תחתיהם.

רכילות ביחסים – תהליך.

רכילות עלולה להופיע בכל שלביה של מערכת היחסים ובדרך-כלל היא גם מופיעה. מהרגע הראשון לאחר שנפגשתם מתחיל שלב גילוי המידע מטעם אחד, או שני הצדדים. בגילוי המידע עצמו אין בהכרח מן הרכילות, אך לעיתים גם לשם היא נכנסת. סיפורים על מופקרות מינית, או בגידות שהיו או לא היו נכנסות גם הם למידע ומשפיעות על שיקולינו.
גם בהמשך כשנכנסים לקשר עצמו רכילות יכולה להופיע בתור סיפורים מהעבר שעוד לא שמענו עליהם, או אקסים/יות מסתוריים שפתאום מתגלים.
גם אחרי שמתחתנים וחיים ביחד במשך שנים עלולה להופיע פתאום רכילות כואבת שמערערת את כל תפיסתכם לגבי בני זוגכם.

רכילות ביחסים - תוצאות.

השפעתה של רכילות על הזוגיות שלכם היא בדרך-כלל שלילית. גם במידה ואתם פותחים את העניין בפני בני הזוג במטרה למצוא תשובות וגם אם אתם מעדיפים לשמור זאת לעצמכם, לרוב מתעוררת תחושה לא נעימה של התכווצות בחזה או בבטן. אף אחד לא אוהב להתמודד עם שאלות בנוגע להתנהגותו שהייתה או לא הייתה וגם אם אנו מחליטים לשמור זאת לעצמנו תחושת חוסר הביטחון נובטת ונוגסת בנו מבפנים יותר ויותר.
רכילות במערכת היחסים עלולה לעורר גם תוצאות הרסניות בהרבה של ריבים ואפילו פרידות. מלבד זאת, יכול להיות כי רק הכרתם מישהו ושמעתם פריט רכילות מסוים לגביו. בלי קשר לשאלת האמיתות של אותו פריט, אתם עלולים לפספס הזדמנות לקשר נהדר רק בגלל משהו שמישהו אמר!

רכילות ביחסים – התמודדות.

אם רכילות היא הזרמים שמערערים תחת יסודות המבנה שלנו המטרה שלנו הינה לשמור על שלמותו. לא משנה עד כמה מזעזעת הרכילות שאנו שומעים, אנו צריכים לברר קודם כל את אמיתותה! מלבד זאת, חשוב לנסות להבין מה גרם להתנהגות המסוימת הזו. בנוסף, לאחר שלקחנו בחשבון כי המידע הזה אמיתי לפחות במידה, חשוב להסתכל הלאה בצורה אובייקטיבית ולראות מה השפעתנו של המידע הזה עלינו אם בכלל.
העובדה כי אדם התנהג בצורה מסוימת לפני עשר שנים לא מעידה בהכרח על אופיו ועל התנהגותו היום. חבל לתת לזה להרוס הזדמנות לקשר מוצלח, או לפרק קשר רציני ואמיתי.

אין מקום לרכילות ביחסים. היא תמיד תנסה להיכנס ולחדור, אך אנו צריכים לעמוד איתן ולא לאפשר לה לעשות זאת. ספרו לנו על דרכי ההתמודדות שלכם עם רכילות ביחסים.